Napocska csoport

A Napocska csoportba 26 fő nagycsoportos gyermek jár. A csoportban 2 fő óvodapedagógus és 1 fő dajka dolgozik. Életkorunk alapján a régi típusú óvodapedagógiai tapasztalatok egy új, fiatalabb lendülettel párosul. Jól és hatékonyan kiegészítjük egymást. A mindennapokban ötvözzük ezt a kettősséget, így teremtve meg a kiegyensúlyozott csoportlégkört.
Fontosnak tartjuk az érzelmi biztonság stabil megteremtését. Jól kialakított napi ritmus szerint dolgozunk. Hangsúlyt fektetünk a napirend kialakításában a mondókákra, amikkel szociális biztonságot is teremtünk. Így megyünk mosdóba, udvarra.
Jelenleg tiszta nagy csoportunk van. Velük sok a kötött, leülős tevékenység, feladatlapok megoldása. Az egyéni fejlesztéseket is ezek köré csoportosítjuk.
Törekszünk a napi ismeretátadásnál az élményszerűségre. Minden nap mesélünk, mondókázunk, énekelünk.

Bognárné Bischof Éva

óvodapedagógus