Csibe Csoport

A Csibe csoportba kis- és középső csoportos gyermekek járnak. A csoport létszáma 27 fő. Életkori megoszlás szerint 13 fő középsős és 14 fő kiscsoportos gyermek van. Nemek szerinti megoszlás szerint pedig 6 lány és 21 fiú. A csoport összetételéből adódóan – mivel a fiúk jóval energikusabbak, mint a lányok, ezért – igyekszünk sok időt a szabadban tölteni. Sétáink, kirándulásaink során minél több tapasztalatot, ismeretet gyűjtünk a minket körülvevő világról. A környéket busszal és vonattal is felfedezzük.

Az óvodai élet elengedhetetlen része a napirend, mely biztosítja a gyermekek gazdag és változatos tevékenységét. Közös élményekkel, együtt játszással erősítjük a csoport összetartó erejét. Az alapvető illem- és udvariassági szokások elsajátítását segítjük. A gyermekeket szociális érzékenységre és elfogadásra neveljük. Fontosnak tartjuk a helyes viselkedési szabályok elsajátítását példamutatással, beszélgetéssel.
Óvodapedagógusként a feladatunk, hogy biztosítsuk a gyermekek tartalmas, zavartalan és hosszantartó játékát, valamint a játékhoz szükséges teret, időt és eszközöket. A csoport játékára jellemző a gyakorlójáték (pl.: autózás a szőnyegen) és a szerepjáték (pl.: főzőcskézés a babakonyhában, orvosos játék).
A gyermekek számára napi élményként biztosítjuk a mesét. Rendszeresen mondókázunk, énekelünk.
Figyelembe vesszük, hogy minden kisgyermek önmagához képest fejlődik, ezért fontosnak tartjuk a differenciálást és az egyéni bánásmódot.

Szilas Anita

óvodapedagógus