Bemutatkozás

Gyermekképünk mindaz, ami jó a gyermek számára. Fontosnak tartjuk, hogy otthonos, szeretetteljes, derűs és biztonságot adó környezetet teremtsünk óvodásaink, bölcsődéseink számára. Célunk a hagyományos értékek megőrzése, a népi hagyományok és az intézmény által kialakított hagyományok ápolása, a gyermeki kompetenciák fejlesztése, egészséges életre törekvő nyitott, az iskolai életre felkészült gyermekek nevelése. A gyermekek őrizzék meg természetes kíváncsiságukat, óvják-védjék, alakítsák környezetüket, bontakozzon ki kreativitásuk. Kéréseiket, véleményeiket bátran, őszintén nyilvánítsák ki. Társaikkal és a felnőttekkel való együttműködés során elsajátítsák az együttélés szabályait, megtanuljanak figyelni, alkalmazkodni. Megteremtjük a sokoldalú mozgás élményét, hozzásegítjük gyermekeinket ahhoz, hogy a környező világból minél több élményhez, tapasztalathoz jussanak. Nagy hangsúlyt fektetünk a játék örömkeltő feltételeinek megteremtésére. Tiszteletben tartjuk a gyermekek egyéni különbségeit, figyelembe vesszük életkorukhoz igazodó szükségleteiket, hogy megterhelés nélkül készíthessük fel őket az iskolai életmódra. Pedagógusaink szakmai felkészültsége, innovációs törekvései, minőség iránti elkötelezettsége jelentik a biztosítékot céljaink eléréséhez.

Munkaközösség

A 2023/24-es tanév elején óvodapedagógusaink létrehoztak egy „Anyanyelvi- és bábmunkaközösséget”. Célunk, hogy a gyermekek a mese világát sokszínű, sokoldalú megközelítésből megismerjék (báb, dramatizálás, zenés előadás) és így közelebb kerüljenek a mesékhez.
Az első előadás az állatok világnapjához kötődve A szállást kérő róka című népmese volt, amikor beöltöztünk és dramatizálva adtuk elő a mesét. A Mikulás-várás adottújabb alkalmat a közös munkára. Ekkor a Télapó kesztyűje című mesét báboztuk el a gyerekeknek. Velünk együtt énekeltek, nevetgéltek a gyerekek. A paraván mögött is érezhető volt a gyermekek lelkesedése.