Bemutatkozás

Bölcsődénk a Lukácsházi Gyöngyház Óvoda intézményegységeként működik Lukácsházán, a Nagycsömötei u. 26. szám alatt. Az intézmény biztosítja  20 hetes kortól 3 éves korig gyermekek napközbeni ellátását. A Katica csoport 2018. januárban indult, majd 2021-ben a Méhecske csoporttal bővítésre került bölcsődei intézményünk, így már két csoportban fogadhatjuk a gyermekeket, 26 férőhellyel.
Csoportszobáink tágasak, világosak, a gyermekek életkorának és fejlettségi szintjének megfelelő, színes, változatos, sokféle tevékenységre lehetőséget kínáló játékkészlet biztosítja a szabad játéktevékenységet.  A Bölcsőde kertje, ideális környezetet nyújt a szabad levegőn való mozgásra. A változatos mozgásfejlesztő eszközök és az udvart átívelő biciklipálya lehetőséget biztosít ügyességük fejlesztésére, a bátorságuk kipróbálására.
A bölcsődei gondozás-nevelésünk célja a gyermekek szakszerű, magas színvonalú ellátása, a  gyermek testi-lelki harmóniájának, kiegyensúlyozott fejlődésének elősegítése.
A gyermekek nálunk szeretetteljes, biztonságos, családias légkörben nevelkednek, saját képességeik kibontakozása szerint fejlődnek és tapasztalhatják meg az önfeledt, szabad játék örömét.
Gyermekcsoportjainkban szakmailag jól képzett, lelkes szakemberek magasszintű gondozó-nevelő munkát végeznek. A családi nevelést segítve, azzal együttműködve törekszünk nyitott, érdeklődő, fogékony, önálló gyermekek nevelésére. Célunk, hogy boldog gyermekeket neveljünk, akik tudnak vidáman játszani, felszabadultan örülni, tevékenykedni, hatalmas mozgásigényüket kielégíteni. Tevékenységükben használják fel tapasztalataikat. Szókincsük gyarapodjon, beszédkészségük folyamatosan fejlődjön.
A kicsik számára megfelelő és egészséges étkezést saját főzőkonyhánkról biztosítjuk, két főétkezést (reggeli, ebéd) és két kisétkezést (tízórai, uzsonna) nyújtunk az idejáró gyermekek részére. A diétás, ételallergiában szenvedő gyermekek számára külső szolgáltatótól  tudunk biztosítani ellátás.

A személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti alapellátásokról és gyermekvédelmi szakellátásokról szóló 328/2011. évi Kormányrendelet előírja, hogy a bölcsődei szolgáltatás személyi térítési díj köteles. Fenntartónk,, a Lukácsházi Óvodafenntartó Társulás határozata alapján intézményünkre nézve ez azt jelenti,  hogy a család egy főre jutó jövedelme alapján kiszámolva legfeljebb 800.-/nap lehet, de minimum 5000 forintot be kell fizetni minden hónapban függetlenül attól, hogy hány nap vette igénybe a gyermek a bölcsődei szolgáltatást. Az étkezés díja (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna) 635.-/ nap.

A bölcsődébe való felvétel előjegyzés alapján történik. Kérjük a Tisztelt Szülőket, hogy igényüket időben jelezzék, lehetőleg már akkor, amikor már tudják a munkába való visszatérés időpontját. A nevelési év során érkező kéréseket amennyiben a bölcsődei létszám betelik, már valószínűleg nem tudjuk teljesíteni. A felvételkor előnyben részesül az a kisgyermek, aki a körzetünkhöz tartozik, vagyis Lukácsháza, Gyöngyösfalu, Nemescsó, Pusztacsó, Kőszegpaty, Cák, Kőszegdoroszló, Kőszegszerdahely települések valamelyikén szülővel/gondozóval azonos lakcímen lakik, szüleik munkavégzés, nappali rendszerű képzésben való részvétel, betegség, egyéb oknál fogva gyermekük felügyeletét megoldani nem tudják. Üres férőhelyek terhére körzeten kívül élő, de az intézmény székhelyén dolgozó szülők gyermekei is felvételt nyerhetnek, amennyiben minden körzetben élő jelentkezőnek tudunk helyet biztosítani. A bölcsődei, óvodai beiratkozás részleteiről tájékozódjanak a lukacshaza.hu, illetve a gyongyhazovoda.hu honlapokon, melyeken március végén elérhetővé tesszük a beiratkozásról szóló tájékoztatót és a felvételi kérelmek nyomtatványait is.
Érdeklődni lehet Horváthné Szilvágyi Beáta intézményvezetőnél, a 94/200-241-es telefonszámon.
A bölcsőde a 30/985 7752 telefonszámon történő előzetes egyeztetés után meglátogatható, a kisgyermeknevelők szívesen válaszolnak az Önökben felmerülő kérdésekre.